Ордан®

Код товара: 1308005

Описание

Подробности

Успіх в антирезистентних стратегіях захисту від хвороб

Двокомпонентний фунгіцид контактної та локально-системної дії для захисту картоплі, томатів, огірків, цибулі та винограду від основних хвороб

Культури
Виноградники
Картопля
Огірки
Томати
Цибуля
Діючі речовини
хлорокис міді 689 г/кг
цимоксаніл 42 г/кг
Препаративна форма
порошок, що змочується
Упаковка
коробка 1 кг
мішок 15 кг

Переваги препарату:

  • висока ефективність проти пероноспорових грибів;
  • подвійна фунгіцидна активність-контактна та локально-системна;
  • використання в антирезистентних програмах.

Призначення:

комбінований фунгіцид контактної та локально-системної дії для боротьби з хворобами, які є стійкими до фунгіцидів класу феніламідів.

Характеристика діючих речовин:

хлорокис міді належить до класу препаратів зв'язаної міді та має подовжену контактну дію, цимоксаніл належить до класу алкілпохідних сечовин і виявляє локально-системну активність.

Спектр дії:

фітофтороз та альтернаріоз на картоплі і томатах, пероноспороз на огірках; мілдью на винограді; пероноспороз та фузаріозне в'янення на цибулі.

Механізм дії:

завдяки вмісту двох активних компонентів Ордан® має профілактичну, лікувальну та викорінювальну дію. Хлорокис міді (контактний компонент) пригнічує ферменти та життєво важливі компоненти клітин фітопатогенних грибів. Цимоксаніл (локально-системний компонент) проникає у листя протягом однієї години та інгібує біосинтез РНК у клітинах патогенів.

Швидкість дії:

цимоксаніл швидко абсорбується і глибоко проникає в листки рослин, хлорокис міді залишається на листковій поверхні.

Період захисної дії:

в середньому - 7 - 14 днів, залежно від ступеня ураження та погодних умов. Профілактична дія триває 7 - 14 днів, лікувальна - 2 - 4 дні після інфікування.

Рекомендації щодо застосування:

Культура Захворювання Норма витрати препарату, кг/га
Виноградники Мілдью 2,5 - 3,0
Картопля Фітофтороз, альтернаріоз 2,5 - 3,0
Огірки Пероноспороз 2,5 - 3,0
Томати Фітофтороз, альтернаріоз, септоріоз 2,5 - 3,0
Цибуля Пероноспороз, фузаріозне в'янення 3,0

Ордан® найбільш ефективний, коли його застосовують для профілактики або на ранніх стадіях захворювання, коли симптоми хвороби ще не проявились на рослинах. Першу обробку посадок картоплі проводять з профілактичною метою (до змикання рослин у рядках) або не пізніше 2 днів після інфікування, наступні обробки - з інтервалом 7 - 14 днів. Огірки і томати обприскують перший раз з профілактичною метою в стадії 4 - 6 справжніх листків або не пізніше 2 днів після ураження, другий та третій - з інтервалом 7 - 10 днів. Виноград та цибулю обробляють перший раз з профілактичною метою, наступний - з інтервалом 7 - 14 днів. Максимальна кратність обробок на всіх культурах - 3.

Строки очікування:

на винограді - 30 днів, на огірках та томатах відкритого рунту, картоплі та цибулі - 14 днів.

Особливості препарату:

Ордан® належить до переліку найефективніших препаратів проти збудників хвороб, що виробляють стійкість до фунгіцидів на основі феніламідів. Він сприяє збереженню чутливості патогенів до феніламідів, не викликає перехресної стійкості до інших препаратів, і тому з успіхом використовується в антирезистентних програмах. Ордан® забезпечує більш пролонговані інтервали між обробками, порівняно з контактними фунгіцидними препаратами, які зазвичай застосовують.

Приготування робочого розчину:

робочий розчин готують безпосередньо перед застосуванням. Бак обприскувача на 1/4 заповнюють водою, за безперервного перемішування в нього вносять відміряну на одну заправку кількість препарату. Бак обприскувача продовжують заповнювати водою з одночасним перемішуванням робочого розчину для досягнення його однорідності. Перемішування продовжують і під час обробки рослин.

Сумісність:

Ордан® можна застосовувати у бакових сумішах з усіма пестицидами, але не рекомендовано змішувати з препаратами, що мають лужну реакцію. Змішувати  його  у  воді  бака  обприскувача  слід  в  такому порядку: ЗП → ВГ → КС → СЕ → КЕ (МЕ) → РГ → РК → ПАР. Кожний наступний компонент додається після повного розчинення попереднього. Перед змішуванням потрібно перевірити суміш на сумісність та стабільність.

Витрата робочої рідини:

на картоплі - 400 л/га, огірках відкритого рунту - 400 - 600 л/га, томатах відкритого рунту - 300 - 500 л/га, цибулі - 200 - 500 л/га, виноградниках - 800 - 1000 л/га.